یکی از مراجع تقلید شیعه در قم نسبت به سوء استفاده برخی نا اهلان از احساسات پاک مردم هشدار داد و گفت: ضعیف شدن اعتقاد مردم یکی از تبعات این امر است.
به گزارش ایلنا، آیت الله ناصر مکارم شیرازی شامگاه یکشنبه در دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم، احیای آثار امامزادگان را مهم ارزیابی و اظهار داشت: با توجه به خطری که در محیط های عربی وجود داشت، بسیاری از امامزادگان به ایران که پناه اهل بیت (علیه السلام) بود، پناه می بردند و از این رو ایران مدفن بسیاری از امامزادگان است.
وی با تاکید بر این که بقاع متبرکه و امامزادگان باید هم به لحاظ ظاهری و هم به لحاظ معنوی احیا شوند، نسبت به سوء استفاده برخی نا اهلان از احساسات پاک مردم هشدار داده و گفت: برخی از افراد با توجیهاتی از جمله این که ما خواب دیده ایم، به دنبال سوء استفاده از احساسات مردم و امام زاده سازی هستند که باید مراقب اینها بود.
این مرجع تقلید، ضعیف شدن اعتقاد مردم را یکی از تبعات این امر دانست و تاکید کرد: جلوی اینها باید به شدت گرفته شود؛ مردم در این باره از ما نیز سؤال کرده اند و ما پاسخ آنها را داده ایم.
وی برگزاری همایش هایی به منظور معرفی امامزادگان را مهم و ارزنده توصیف و با بیان این که همایش ها و سمینارها باید خروجی و نتایج مشخصی به همراه داشته باشد، گفت: باید برنامه های فرهنگی مناسبی در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا شود، تا این اماکن به قطب و کانون های فرهنگی تبدیل شوند.
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر این که اسناد امامزادگان فاقد شجره نامه نیز باید از وضعیت مبهم بودن خارج شود، اظهار داشت: دلایل کثرت وجود امامزادگان در ایران باید برای مردم بیان شود تا همگان بدانند مردم ایران به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شدیدا علاقه مند بوده و هستند.
وی ضمن آرزوی توفیق برای دست اندرکاران اوقاف و امور خیریه، توصیه هایی به آنان ارائه و تاکید کرد: ما برای موفقیت شما دعا می کنم و امیدواریم کاری کنید که مرضی امام زمان(عج) باشد.
این استاد برجسته حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار اخباری درباره تخریب قبرستان های موجود در سطح شهر قم، ابراز داشت: دفن نکردن اموات جدید در قبرستان هایی که در وسط شهر قرار دارد، یک مساله است؛ اما تخریب قبور درست نیست و نباید بدون توجه به جوانب مختلف کار اقدامی صورت گیرد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.