تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch
بازار اجاره واحدهای بزرگ‌متراژ در نواحی شمال شهر تهران این روزها همچنان با رونق همراه است.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، در حالی که کوچک‌ترین تغییرات قیمتی در نواحی معمولی شهر تهران به سرعت بر رفتار موجران و مستاجران و حتی مشاوران املاک تاثیر می‌گذارد و بازار اجاره را با تغییراتی همراه می‌کند، واحدهای گران قیمت‌ و بزرگ‌متراژ شمال شهر تهران همچنان با قیمت‌های سرسرسام‌آور در بازار اجاره این مناطق، درحال معامله هستند.

همزمان با افزایش قیمت‌ها، مالکان این دسته از واحدهای لوکس و گران هم مبالغی قابل توجه به مبلغ درخواستي خود بابت اجاره یا رهن هر کدام از این واحدها از مستاجر طلب مي‌کنند، اما به علت اینکه متقاضیان این دسته از واحدهای مسکونی پولدارها و به طور معمول تاجران هستند، مقاومت کمتری در این بازارها نسبت به مبالغ پیشنهادی موجران به چشم می‌خورد و به همین علت هنوز بازار اجاره در این مناطق با رکودی که در سایر مناطق تهران در نتیجه افزایش قیمت‌ها ایجاد شده است، مواجه نیست.

یا رهن یا اجاره!

به این ترتیب، در حالی که هم اکنون موجران در مناطق معمولی شهر تهران ترجیح می‌دهند به جای رهن کامل میزان بیشتری از ارزش اجاره بها را به صورت اجاره ماهانه دریافت کنند اغلب موجران واحدهای گران‌قیمت در شمال شهر تهران، مایلند تمام ارزش معامله را به صورت اجاره ماهانه دریافت کنند وگروه كمي حاضرند كه مبلغ مشخصی را به عنوان رهن دریافت کنند.

اغلب موجرانی که تمایل به دریافت رهن کامل از واحدهای گران قیمت دارند، موجرانی هستند که فعالیت‌های تجاری دارند و مبلغ رهن را بابت تامین سرمایه مورد نیاز برای فعالیت کاری خود از مستاجر مطالبه می‌کنند.

اغلب مالكان ترجیح می‌دهند اجاره‌بها را ماهانه دریافت کنند تا در پایان قرارداد مجبور به تامین مبالغ هنگفت رهن دریافتی نباشند.

در عين حال مشاهده فایل‌های اجاره واحدهای گران قیمت، لوکس و بزرگ متراژ در نواحی شمال شهر تهران نشان می‌دهد اغلب این واحدها با ویژگی‌های یکسانی به بازار اجاره عرضه شده‌اند.
امکانات معمول واحدهای گران قیمت چیست؟

در حالیکه طی سال‌های گذشته دارا بودن واحد مسکونی گران‌قیمت از امکاناتی نظیر استخر، سونا و جکوزی یکی از امتیازهای ویژه برای واحدهای لوکس و گران قیمت محسوب می‌شد، این روزها تمام فایل‌های اجاره‌ای گران قیمت در شمال پایتخت از این امکان برخوردارند و تنها تعداد انگشت شماری از واحدها در معرفی خود حائز چنین امکاناتی نیستند.

با این حال، هنوز هم بزرگ متراژ بودن، برخورداری واحد مسکونی از 4 اتاق خواب و بیشتر، داشتن بیش از یک آشپزخانه و همچنین نوع نما سازی ساختمان، جزو امکاناتی است که علاوه بر سونا، استخر و جکوزی، از سوی موجران در توجیه گران‌تر بودن واحد آنها نسبت به سایر آپارتمان‌های همان منطقه، عنوان می‌شود.

اما این روزها اغلب فایل‌های گران قیمت مربوط به واحدهای مسکونی بزرگ متراژ و لوکس در بازار اجاره مناطق شمالی شهر تهران، نوساز نیستند.

این در حالی است که اگرچه تعدادی از واحدهای مشابه نوساز در میان این دسته از واحدها به چشم می‌خورد اما، تعداد چند سال ساخت‌ها به مراتب بیش از واحدهای مسکونی نوساز است.

این دسته از واحدها که در برخی موارد عمرشان از 15 سال هم تجاوز می‌کند به دلیل برخورداری از امکانات مشابه واحدهای نوساز همچون استخر و سونا و ... فاصله قیمتی چندانی با واحدهای نوساز ندارند.

به گزارش «دنیای اقتصاد»، موجری آپارتمان مسکونی 550 مترمربعی خود را در منطقه فرمانیه بدون مبلغ رهن، ماهانه 16 میلیون تومان به بازار اجاره عرضه کرده است؛ این در حالی است که مستاجر چنین واحدی می‌تواند با مبلغ سالانه اجاره خود که 180 میلیون تومان می‌شود یک واحد کوچک متراژ در نواحی معمولی و ارزان قیمت شهر خریداری کند.

همچنین در فایل دیگری، در منطقه دروس، موجری آپارتمان 300 مترمربعی خود را بدون مطالبه مبلغ رهن، ماهانه 5/17 میلیون تومان برای اجاره به بازار مسکن معرفی کرده، این واحد 15 سال ساخت، با امکانات سونا، استخر و جکوزی با نمای سنگ است.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.