تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch

اخبار,اخبار حوادث ,سرقت

 

اخبار حوادث - زنان جوان در تور توریست قلابی

اعضای خانواده‌ای که زنان را با ترفندی پیچیده فریب می‌دادند و طلا و جواهرات آنها را سرقت می‌کردند، بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار ما زنی چندی قبل با مراجعه به کلانتری تهرانسر به ماموران اعلام کرد به‌عنوان مسافر سوار پرایدی با سه‌سرنشین شده بود که یکی از مسافران طلاهایش را از او خرید و چهار اسکناس خارجی تحویل داد اما او پس از مراجعه به صرافی متوجه شد هر چهار اسکناس خارجی، تقلبی است.

 

شاکی پس از معرفی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت 14 روز حادثه در شهرک دریا به‌عنوان مسافر، سوار پرایدی سفیدرنگ شدم. چندمتر جلوتر، مسافر دیگری نیز سوار ماشین شد، لهجه او به‌گونه‌ای بود که به نظر می‌رسید از اتباع کشورهای خارجی است.

 

این مرد پس از طی مسافتی به راننده گفت حاضر است انگشتر طلای او را بخرد. راننده نیز پس از گرفتن مقداری پول خارجی، انگشتر را تحویل داد و وانمود کرد پول خوبی بابت فروش طلا گرفته است. راننده سپس مرا به فروش طلا و جواهرات همراهم ترغیب کرد و من نیز به اصرار راننده، دستبند، گردنبند و انگشتر خود را به ارزش تقریبی هفت‌میلیون‌تومان فروختم و مسافر خارجی ارز به من تحویل داد.»


مالباخته در ادامه گفت: «من در میدان شیر پاستوریزه پیاده شدم. حتی در زمان پیاده‌شدن از ماشین، راننده از من بابت فروش مناسب طلاهایم شیرینی خواست و من که فکر می‌کردم در این معامله برنده شده‌ام چندهزارتومان به‌عنوان شیرینی به او دادم و بلافاصله برای تبدیل اسکناس‌های خارجی به صرافی رفتم اما در آنجا متوجه شدم تمامی اسکناس‌های خارجی تقلبی است.»

 

کارآگاهان بعد از شنیدن اظهارات این زن تحقیقات خود را آغاز کردند و فهمیدند شکایت‌های مشابهی مطرح شده و همه مالباختگان زنانی هستند که جواهراتشان به همین شیوه سرقت شده است. ماموران در گام بعدی با راهنمایی شاکیان به ترسیم چهره ‌فرضی متهمان پرداختند و سپس از طریق بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار فهمیدند متهمان دو برادر و فرزند یکی از  آنها است که از سارقان حرفه‌ای محسوب می‌شوند و هر سه‌نفر آنها آخرین‌بار خردادماه سال گذشته به اتهام همین شیوه و شگرد سرقت و کلاهبرداری، توسط پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شده بودند.

 

  اطلاعات ثبت‌شده در بایگانی پلیس مشخص کرد شعبان (47ساله)، مکرالدین (43ساله) و مهران (27ساله، فرزند شعبان) از سال80 تاکنون به اتهام ارتکاب جرایم مختلف کلاهبرداری، استفاده از اسکناس‌های خارجی تقلبی، تحصیل متقلبانه طلاجات، نزاع و درگیری، استفاده از اسناد مجعول، تخریب اموال عمومی و... بارها دستگیر و روانه زندان شده و پس از آخرین دستگیری، با تامین قرار وثیقه از زندان خارج و متواری شده‌اند.

 

اعضای این باند خانوادگی بعد از فرار از زندان، سرقت‌های خود را این‌بار در بزرگراه‌های منتهی به تهران و همچنین شهرستان‌های اطراف پایتخت پی گرفته بودند.

 

  سرهنگ داوود مرادی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به سوابق متهمان در ارتکاب سرقت‌های مشابه و متواری‌شدن آنها از مخفیگاه‌شان در منطقه شهر قدس، اقدامات پلیسی برای شناسایی آخرین مخفیگاه آنها در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در نهایت هر سه‌متهم در منطقه قلعه‌حسن‌خان دستگیر و به پلیس آگاهی تهران منتقل شدند.» 

 

این مقام انتظامی افزود: «با توجه به تعدد زنان مالباخته‌ای که با این شگرد مورد کلاهبرداری و سرقت طلا و جواهرات قرار گرفته‌اند و شناسایی تعدادی از شاکیان، قرار قانونی توسط مقام قضایی صادر شده و هر سه‌متهم برای تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند. از کلیه شاکیان و مالباختگانی که با این شیوه مورد کلاهبرداری و سرقت قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای شناسایی متهمان به این پایگاه واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»
اخبار حوادث - شرق

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.