تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران نسبت به نیترات موجود در آب تهران هشدار داد.

به گزارش ایسنا رحمت الله حافظی روز سه شنبه در نطق پیش از دستور نود و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به بحران خشکسالی و کم آبی، گفت: بر اساس پژوهش‌ها، ایران 30 سال خشکسالی را پیش رو دارد اما کسی توجه نکرد تا اینکه اعلام شد تا یک ماه دیگر تهران آب ندارد که این به معنای عدم مدیریت بهینه است.

وی با بیان اینکه در صحن علنی شورا در حین بررسی طوفان در خردادماه به کمبود آب در پاییز هشدار داده شد، گفت: چرا مسئولان پشت درهای بسته حرف می‌زنند و از همکاری و همراهی مردم کمک نمی‌گیرند.

وی با بیان اینکه سال‌های گذشته 75 درصد آب تهران توسط سدها و تنها 25 درصد توسط چاه‌های عمیق پوشش داده می‌شد، گفت: اما متاسفانه امسال 58 درصد از آب تهران توسط سدها و 42 درصد توسط چاه‌ها تامین می‌شود.

وی با اشاره به موضوع کیفیت آب چاه‌های تهران گفت: آب چاه‌ها دارای نیترات است.

حافظی با بیان اینکه بر اساس استانداردهای جهانی میزان نیترات در هر لیتر آب 45 PPM‌ باید باشد گفت: اما برای آب ما این عدد حدود 50 درصد است.

وی با بیان اینکه آب پشت سدها زیر 10 درصد نیترات دارند که برای مصرف انسانی بسیار مناسب است، گفت: اما به واسطه حفر چاه‌های عمیق میزان نیترات موجود در آب‌ها 60 درصد است که آب چاه با سد تلفیق شده و در حال حاضر نیترات موجود در آب تهران 30 درصد است.

حافظی با بیان اینکه کودکان زیر 10 سال باید آب کمتر از 10 درصد نیترات مصرف کنند، گفت: این میزان نیترات در آب موجب مرگ نوزادان زیر سه ماه می‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه سه میلیاردتومان برای تصفیه آب تهران هزینه می‌شود گفت:‌ پیشنهاد می‌کنم بخشی از این هزینه به تامین آب معدنی ارزان قیمت برای مصرف شهروندان هدایت شود و آب لوله کشی برای سایر مصارف صرف شود چرا که تنها یک درصد از آب برای شرب مصرف می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه پیشنهاد راه اندازی فراکسیون توسعه و تحول مدیریت شهری گفت: در حال حاضر همه دچار روزمرگی شده‌اند و باید شهر تهران را به صورت علمی اداره کنیم.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه کلانشهر تهران را نمی‌توان به روش سنتی اداره کرد، گفت: در حال حاضر مدیران شهری ما حدود 20 ساعت فعالیت می‌کنند اما حاصل این تلاش‌ها چه چیزی است؟ پیشنهاد می‌شود این فراکسیون بدون هر گونه گرایش سیاسی تشکیل و از مشارکت مردم استفاده شود تا موجب افزایش رفاه و خدمات مردمی شود.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.