تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch

وزیر اطلاعات: بر ایمیل ها تسلط داریم

 

ایمیل‌ها بهترین ابزاری بود که در فتنه 88 مورد استفاده استکبار قرار گرفت اما تسلط دستگاه اطلاعاتی کشور با رمزگشایی ایمیل‌ها شکست سنگینی به دشمن وارد کرد.

 

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی در نشست تخصصی دستاوردهای همایش بزرگ ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: ایرانیان خارج از کشور را باید به عنوان یک نیروی بالقوه که در صورت جذب می‌تواند عمق استراتژیک و ضریب امنیتی نظام را بالا ببرد نگاه کرد.

وی با بیان اینکه در تمام دنیا مهاجران برای کشورهای مادر یک فرصت محسوب می‌شوند گفت: ما هم نیاز داریم در آموزش و پرورش این فضا را به وجود آوریم که فرزندانمان این نگرش را با همه وجود حس کنند، پیشرفت‌ها مورد توجه قرار دهند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه فقدان برنامه‌ریزی هدفمند برای ایرانیان خارج از کشور آنها را به کانونی برای سوء استفاده توسط سرویس‌های بیگانه تبدیل می‌کند گفت: اما این به معنی نیست که تمام ایرانیان مورد هدف قرار می‌گیرند.

مصلحی ادامه داد: اعتمادسازی متقابل اقدامی دیگری است که باید در دستور کار قرار گیرد و این کار از راه‌های مختلف انجام می‌شود که یکی از آنها ارتباط است.

وزیر اطلاعات اقدام دیگر برای ارتباط با ایرانیان خارج از کشور را تاکید بر اشتراکات عنوان کرد و گفت: اقدام دیگر تأکید بر اشتراکات موجود است که در ارزش‌های ملی تجلی می‌یابد که باید معیار روابط متقابل قرار گیرد. ایرانی بودن، هویت، مواریث و افتخارات مشترک از جمله موارد اشتراکات متقابل است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ارتباط نباید با نگاه ابزاری باشد گفت: ارتباط با نگاه ابزاری به سرعت زمینه بی‌اعتمادی و تنظیم برنامه‌های غیر راهبردی را فراهم می‌کند. نسل جدید ایرانیان خارج از کشور نباید با هویت و زبان خود بیگانه شوند و دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه باید برنامه‌های متناسب را اجرایی کنند.

مصلحی ادامه داد: در کارگروهی که شکل گرفته است لازم است تمهیدات امنیتی پیش‌بینی شود و با توجه به اینکه بخشی از ایرانیان در کشورهایی هستند که با ایران عناد و دشمنی دارند ما باید تمهیدات امنیتی را مورد توجه قرار دهیم تا استفاده لازم از حضور ایرانیان در خارج از کشور را داشته باشیم و نگذاریم مورد تعرض سرویس‌های بیگانه قرار گیرند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه جلب، جذب و حفظ ارتباط با ایرانیان خارج از کشور به یک ضرورت تبدیل شده افزود: این بدان دلیل است که بقای گروه‌های معاند به یارگیری از این قشر معطوف شده و یکی از راه‌های رسیدن به اهداف بیگانگان ارتباط با ایرانیانی است که به هر دلیلی مهاجرت کرده‌اند.

وی ادامه داد:‌ موارد مستندی داریم که برنامه‌ریزی 10 ساله‌ای برای ارتباط با ایرانیان خارج از کشور از طریق راه‌های مختلف از جمله ایجاد هسته‌ها و مراکز علمی کرده‌اند.

مصلحی ادامه داد: یکی از وظایف جدی ما مراقبت از مجموعه‌‌ای است که به عنوان فعالیت علمی از کشور خارج می‌شوند ولی سرویس‌ها برای آنها برنامه دارند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه تمام مجموعه 3 تا 4 میلیونی ایرانیان مقیم خارج از کشور اپوزیسیون نیستند گفت: بدنه ایرانیان مقیم خارج از کشور نسبت به مصالح کشور احساس مسئولیت دارند.

وی ادامه داد: اپوزیسیون یک جمعیت محدوددی است که سرویس‌ها سرمایه زیادی به آنها می‌دهند و تنها پژواک زیادی دارند. تمام سرمایه‌گذاری سرویس‌ها این است که خودشان را در اختیار اپوزیسیون قرار دهند.

وی با اشاره به فتنه سال 88 گفت: موضوع قابل توجه در این مقوله این بود که اوباما در گزارش خود به کنگره اعلام کرد شبکه مجازی را به عنوان بهترین ابزار برای مقابله با نظام ایران راه‌اندازی کردیم اما به دلیل قوت سرویس اطلاعاتی ایران نتوانستیم موفق باشیم.

مصلحی ادامه داد: مقابله‌ای که در فتنه 88 و در شبکه‌های مجازی انجام دادیم استفاده از این شبکه‌ها بود که به خوبی با آنها مقابله کردیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه ایمیل‌ها بهترین ابزاری بود که مورد استفاده استکبار قرار گرفت تاکید کرد: تسلط دستگاه اطلاعاتی کشور اقدام استکبار را با مشکل روبرو کرد.

وی با بیان اینکه یک مقام مسئول در یک مصاحبه اعلام کرده بود که بر روی ایمیل‌ها تسلط داریم خاطرنشان کرد: ظرف مدت 24 ساعت بعد از این مصاحبه تمام ایمیل‌هایی که رد و بدل می‌شد به کد و رمز تبدیل شد ولی ظرف 48 ساعت کد و رمزها باز شد و این یک شکست سنگین برای آنها بود.

وزیر اطلاعات مجدداً تاکید کرد که آن مجموعه‌ای که تحت عنوان اپوزیسیون فعالیت می‌کند تنها پژواک صدایش زیاد است.

وی با بیان اینکه نگاه به ایرانیان باید به عنوان هویت ایرانی-اسلامی باشد چرا که این نگاه بهترین سرمایه است گفت: برای رسیدن به اهداف مورد نظر ضرورت دارد که بعد زبان فارسی را هم حفظ و نگهداری کرد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اقدام دیگر در این زمینه تاکید بر احساس پیشرفت ایران از سوی ایرانیان مقیم خارج از کشور است گفت: دقیقاً در دوره انتخابات نهم و دهم با بازگشتی که به ایده‌های امام خمینی(ره) داشتیم موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها را شاهد بودیم و این باید به جمعیت ایرانیان خارج از کشور منتقل شود.

مصلحی با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها موفقیت بزرگی برای کشور است و باید به عنوان یک اقتدار برای نظام مطرح شود گفت: باید تلاش شود علمی که اروپایی‌ها از ایرانیان دزدیدند و خودشان هم درجاهای مختلف به آن معترف هستند و امروز آن را به عنوان پیشرفت به کشورهای دیگر عرضه می‌کنند این علم را خود ایرانیان به کشور بازگردانند.../فارسرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.