اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

هئیت امنا دانشگاه آزاد اسلامی تشكيل شد

افزایش 15درصدی حقوق کارمندان‌و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

براساس مصوبه هیئت امنا دانشگاه آزاد اسلامی، در 31 استان کشور 31 هیئت امنا استانی دانشگاه آزاد تشکیل می‌شود.

به گزارش ايسنا، سومین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی عصر روز پنجشنبه با حضور آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی ـ رئیس هیئت امنا و سایر اعضا در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

فرهاد دانشجو ـ رئیس دانشگاه آزاد پس از پایان جلسه 2 ساعت و نیم هیئت امنای این دانشگاه در جمع خبرنگاران حضور یافته و درباره فضای حاکم بر جلسه با بیان اینکه جلسه در فضای بسیار صمیمی و دوستانه و با حضور همه اعضای هیئت امنا برگزار شد، گفت: این جلسه چندین مصوبه داشت که مهمترین آنها تصویب افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد و تصویب تشکیل هیئت امنای استانی و شرح وظایف آنها بود.

وی با ابراز خرسندی از فضای حاکم بر جلسه، این جلسه را متفاوت با جلسات قبلی دانست و تاکید کرد: در این جلسه رئیس و اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد نشان دادند که پشتیبان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: خوشحال هستم که از یک زمان گذری به خوبی گذشتیم و نشان می‌دهد که صبر و شکیبایی و اخلاق مداری نهایتا پاسخ می‌دهد، و افراد چون همه خوش نیت هستند خیرخواهی پاسخگو است و همه حول اخلاق حسنه می‌توانند به وحدت برسند.

دانشجو تاکید کرد: همه اعضای هیئت امنا در همه مباحث شرکت فعال و کارشناسانه کردند و نشان داد از قبل روی موضوعات کار کرده بودند.

وی با بیان اینکه یک رئیس دانشگاه طبیعتا دنبال یک همچین هیئت امنایی است که تا امروز کم داشتیم، ابراز داشت: جلسه بسیار خوب بود که الان احساس پشتیبانی خیلی بیشتری می‌کنم و فکر می‌کنم حالا با سرعت و دقت بهتری می‌توانیم روی بحث کیفیت کار کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این جلسه از همه اعضای هیئت امنا احساس حمایت کردم، درباره دلیل تغییر رفتار برخی از اعضای هئیت امنا نسبت به گذشته که مورد سوال یکی از خبرنگاران قرار گرفت، اظهار داشت: همه اعضای هیئت امنا دنبال این هستند که دانشگاه آزاد رشد کند و از آنجایی که دانشگاه آزاد یک پروژه موفق نظام جمهوری اسلامی ایران است رشدش باعث خوشحالی همه مردم ایران و اعضای هیئت امنا می‌شود، اما لازم بود یک مقداری اعتماد به وجود بیاید که با صبر و شکیبایی، استدلال، منطق و پافشاری و خوش اخلاقی که ماها به خرج داده و خود را وارد دعواها و مباحث نکردیم این به همه ثابت شد که ما آمده‌ایم دانشگاه آزاد اسلامی را بهتر بسازیم و کارهایی که قبلا انجام شده و خوب بوده را ارج نهیم.

دانشجو با تقدیر از تلاش رسانه‌ها در اطلاع رسانی گفت که تلاش رسانه ها موجب شد که این اعتماد خیلی زودتر و عمیق‌تر ایجاد شود. که الحمدالله فضا خیلی خوب است دعا کنید که هیمنجور بماند.

وی با اشاره به مصوبه هیئت امنا درباره هیئت امنا استانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت که در این جلسه ترکیب، شرح وظایف و اختیارات هیئت امنا استانی دانشگاه آزاد اسلامی به بحث و بررسی گذاشته شد و با 6 رای مثبت از 9 رای به تصویب رسید.

دانشجو در این زمینه ادامه داد: این مصوبه (تشکیل هیئت امنا استانی) به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شود که پس از تصویب در این شورا براساس این مصوبه در 31 استان 31 هیئت امنا تشکیل خواهد شد و در هر استان یک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: براساس این مصوبه با تشکیل هیئت امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی اختیارات به هیئت امنا استانی واگذار و مستقل می‌شود و کنترل و نظارت به فعالیت واحدهای هر استان یکی از وظایف اصلی هیئت امنای استانی می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با تشکیل هیئت امنای استانی ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش امکانپذیرتر می‌شود، اظهار داشت: با تشکیل هیئت امنا استانی شاکله‌ واحد دانشگاه آزاد اسلامی به جای خود است و هیئت امنا مرکزی و سازمان مرکزی برکل مجموعه‌ها نظارت خواهد کرد.

دانشجو یادآور شد: در جلسه امروز افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سال قبل تصویب شد.

وی در همین زمینه ادامه داد: طی نامه‌ای از معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد خواستم که برای ایجاد عدالت، مطالعه تطبیقی روی دانشگاه‌های دولتی انجام دهند و راه‌هایی را ارائه دهند تا هیچ گونه بی‌عدالتی در پرداخت حقوق‌ها نباشد که امید است این موضوع هم در طول 4 یا 5 ماه آینده به نتیجه برسد و بتوانیم اعمال کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد درباره سایر مباحث این جلسه گفت: در این جلسه رسیدگی به بودجه سال 91 دانشگاه آزاد به کمیسیون دائمی ارجاع شد که پس از بررسی در این کمیسیون در جلسه بعدی هیئت امنا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دانشجو همچنین گفت که در این جلسه با مصوبه هیئت امنا اختیاراتی که باید به رئیس دانشگاه آزاد تفویض می‌شد، تفویض شد./ایسنا

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.