دانشگاه‌‏ها و آكادمي‌‏هاي خارجي احتمالاً براي تحت فشار قرار دادن دولت ايران براي آزادي «هاله اسفندياري» ايران را تحريم دانشگاهي مي‌‏كنند.

به گزارش "ايلنا" به نوشته روزنامه واشينگتن پست، موسسه مطالعات خاورميانه آمريكاي شمالي كه داراي 2700 عضو در سراسر جهان است، در نامه‌‏اي به «محمود احمدي‌‏نژاد» رييس جمهور ايران هشدار داد كه بازداشت دانشمندان باعث نگراني عميق شده است و بازداشت اسفندياري پيام دلسرد كننده‌‏اي به دانشمندان سراسر جهان ارسال مي‌‏كند.

در اين نامه آمده است: آزار و بازداشت دانشمندان هميشه عامل نگراني عميق بوده است اما در اين مورد بايد متذكر شد كه دانشمند مورد نظر به دليل دانش و توانايي در ارائه تحليل‌‏هاي شفاف و منطقي شديداً مورد احترام است.

اين نامه مي‌‏افزايد: اقدام ايران عليه زن 67 ساله‌‏اي كه براي ديدار از مادر 93 ساله خود به اين كشور سفر كرده است تعهدات قانون اين كشور را نقض مي‌‏كند زيرا اسفندياري از وكيل و مشاوره قانوني منع شده است.
«نوام چامسكي» پروفسور و زبان‌‏شناس آمريكايي نيز در بيانيه‌‏اي، دستگيري اسفندياري را تأسف‌‏انگيز خواند و گفت: اقدام وزارت اطلاعات ايران «هديه‌‏اي» براي سياستمداران آمريكايي است كه مي‌‏كوشند براي اقدام نظامي عليه ايران كسب حمايت كنند.

وي افزود: مطابق با آرزوي اكثر ايراني‌‏ها و آمريكايي‌‏ها، اكنون زمان ديپلماسي، مذاكره و كاهش تنش است و رفتار غير قابل‌‏تحمل با اين دانشمند بلندپايه و فعال حقوق‌‏بشر، تلاش كساني را كه در جهان و منطقه به دنبال صلح, عدالت و آزادي هستند، تضعيف مي‌‏كند.

«جودان كول» كارشناس خاورميانه در دانشگاه ميشيگان نيز در وبلاگ خود نوشت: به دليل بازداشت اسفندياري طرح خود براي حضور در كنفرانس تابستان امسال در ايران را لغو مي‌‏كنم.
وي از ساير دانشمندان نيز خواست اقدام مشابهي انجام دهند و گفت: همه بايد از اين اقدام ناراحت باشند. دستگيري اسفندياري بايد براي همه كساني كه به حقوق‌‏بشر، آزادي دانشگاهي و حقوق زنان اعتقاد دارند، مهم باشد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.