تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch

فارس: در پي ضرر ده بودن توليد تندر براي خودروسازان داخلي و بدليل مقاومت توليدكنندگان در مقابل تصميم وزير صنايع براي تثبيت قيمت اين خودرو، پيش‌فروش مدلهاي مختلف تندر90 پارس‌خودرو در نمايندگي‌هاي فروش اين شركت متوقف شد.

با گذشت حدود 20 روز از تصميم‌گيري وزارت صنايع مبني بر ثبات قيمت فروش تندر 90، پيش‌فروش اين خودرو در نمايندگي‌هاي پارس‌خودرو متوقف شده و هم‌اكنون دسترسي به سايت اينترنتي فروش تندر پارس‌خودرو براي نمايندگي‌ها امكان‌پذير نيست.

مسئولان برخي از نمايندگي‌هاي فروش پارس‌خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار فارس عنوان كردند: پيش‌فروش تندر 90 تنها در دو يا سه روز اول شروع پيش‌فروش يعني روزهاي نهم تا يازدهم دي‌ماه انجام شده و پس از آن بنا به خواست شركت پارس‌خودرو و با مسدود شدن سايت اينترنتي، فروش متوقف شده است.

بنا به گفته تعدادي از مسئولان فروش نمايندگي‌هاي پارس‌خودرو، شركت توليدكننده دليل توقف پيش‌فروش تندر 90 را مشخص نبودن قيمت‌ها و احتمال تغيير قيمت اين خودرو عنوان كرده و از فروشندگان خواسته تا زمان تعيين قيمت‌هاي نهايي براي فروش دست نگه دارند.

بر اين اساس پيش‌فروش تندر 90 پارس‌خودرو علاوه بر تهران در شهرستانها نيز متوقف و قراردادهاي فروش تندر از روي سايت شركت برداشته شده و حتي با وجود تندر 90 اماني در نمايندگي‌هاي فروش، شركت پارس‌خودرو اجازه فروش خودروهاي اماني را به فروشندگان نداده است.

يك مقام آگاه در شركت پارس خودرو در گفت‌وگو با فارس ضمن تاييد خبر توقف پيش فروش تندر90 اين شركت گفت: در حال حاضر توليد اين خودرو بويژه در مدلهاي E0 و E1 نيمه فول براي خودروسازان با ضرر همراه است.

وي با بيان اينكه خودروسازان نمي‌توانند تندر را با قيمتي پايين‌تر از قيمت تمام شده به خريداران عرضه كنند افزود: پيش فروش تندر پارس خودرو تنها در سه روز ابتدايي انجام و پس از آن متوقف شد.

پيش‌فروش تندر90 ايران‌‌خودرو نيز در برخي نمايندگي‌ها انجام نمي‌شود ولي در عين حال برخي ديگر از نمايندگي‌ها همچنان پيش‌فروش اين خودرو را انجام مي‌دهند.

پرشدن سقف فروش برخي مدلهاي تندر از جمله E0 و E1 فول براي تحويل در سه ‌ماهه اول سال آينده از جمله دلايل عدم پيش‌فروش اين مدلها در نمايندگي‌هاي پارس‌خودرو عنوان مي‌شود.

علي‌اصغر سراي‌نيا، مدير فروش ايران‌خودرو در گفت‌وگو با فارس با تأكيد بر اينكه پيش‌فروش تندر90 همچنان در نمايندگي‌هاي ايران‌خودرو ادامه دارد گفت: در مرحله دوم پيش‌فروش تندر، 70درصد توليدات سه‌ماهه اول سال آينده به مشتريان عرضه خواهد شد.

وي ادامه داد:‌ سقف پيش‌فروش تندر90 براي تحويل در ماههاي فروردين و ارديبهشت پر شده ولي پيش‌فروش براي تحويل در خردادماه همچنان ادامه دارد.

پس از حدود دو ماه بحث بر سر تعيين قيمت تندر90 و در پي فشارهاي وارده از سوي شركت رنوپارس براي افزايش قيمت اين خودرو، سرانجام اوايل ماه جاري وزارت صنايع در مورد قيمت فروش تندر تصميم گيري كرد و قرار شد اين خودرو به قيمتهاي مصوب سال قبل به خريداران عرضه شود.

به اين ترتيب پيش فروش جديد تندر با توصيه وزير صنايع به خودروسازان بدون افزايش قيمت از روز دوشنبه نهم دي‌ماه در سراسر كشور آغاز ‌شد.

اين در حالي بود كه قيمت تندر مدل E2 در اين مصوبه مشخص نشد همين مسئله ابهاماتي را براي خريداران قبلي اين خودرو در پي داشت.  

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.