تاريخ : | | نویسنده : moch-wristwatch
رئيس پيشين کنفدراسيون فوتبال آسيا پس از گذشت بيش از يک ماه از محروميت مادام العمر از فوتبال همچنان به فيفا مي تازد و مي گويد اگر اروپايي بود هيچ گاه کسي جرات نمي کرد اين گونه مقابل او موضع گيري کند.

محمد بن همام، رئيس پيشين قطري فوتبال آسيا که ماه گذشته به اتهام فساد و رشوه خواري براي هميشه از فعاليت دردنياي فوتبال محروم شد در تازه‌ترين اظهارات خود، آسيايي بودن را دليل رخ دادن تمام اتفاق‌ها دانسته و تاکيد کرده؛ در صورتي که وي اهل يکي از کشورهاي اروپايي بود، نه فيفا نه بلاتر و نه هيچ کس ديگري جرات نمي کرد چنين ماجرايي عليه وي به راه بيندازد.

بن همام که سال گذشته توانست ميزباني جام جهاني 2022 را براي کشورش به ارمغان بياورد درباره‌ي اين موضوع عنوان کرد: "اگر من اروپايي بودم و يا در يکي از کشورهاي حوزه درياي کارائيب زندگي مي کردم، نه بلاتر نه والکه و نه هيچ يک از اعضاي فيفا جرات نمي کردند انگشت اتهام را به سويم دراز کنند. اگر من اروپايي بودم هرگز اجازه نمي دادم فردي مانند تو(داماسب) روي صندلي رياست اين کميته‌ي بررسي پرونده بنشيند و اين گونه ديگران را سلاخي کند."

در ادامه‌ي نامه بن همام که خطاب به "داماسب" نوشته شده، وي بار ديگر اين گونه از خود دفاع کرده است: من هيچگاه نخواستم به کسي رشوه بدهم. تمام اعضايي که در آن جلسه حضور داشتند هم به خوبي از اين مساله آگاهي داشتند. خود تو هم به خوبي مي دانستي که تمام اين حرف‌ها را از زبان شاهدان ساختگي که خودت ، "والکه" و بلاتر به دادگاه آورده بوديد شنيدي و هيچ مدرک ديگري وجود نداشت.

بن همام با انتقاد از عملکرد "بلاتر" و "والکه" عنوان کرده است: هيچ کس در اين دنياي بزرگ باور نخواهد کرد که اين دو نفر توانسته باشند ذره‌اي با فساد مبارزه کنند. اگر آنها واقعا مي خواهند با اين مساله برخورد کنند، بايد اين شجاعت را داشته باشند و خودشان را آماده کنند که قبل از هر کس ديگري خودشان سوژه‌ي اين پيگيري باشند و مورد بازجويي قرار بگيرند. چرا که سال‌هاست ابهاماتي درباره‌ي وضعيت اين افراد به وجود آمده و تا به امروز هم ادامه دارد.

در اين نامه بن همام با مطرح کردن اين موضوع که "داماسب" مهره‌ي بلاتر و والکه‌ است، استقلال کميته‌ي مسئول رسيدگي به پرونده‌اش را زير سوال برده و اظهار کرده است: هرگز از خودتان پرسيده‌ايد چرا در حالي که کميته‌ي اخلاقي فيفا يک مسئول کاردان سوئيسي دارد شما را به عنوان مسئول کميته‌ي رسيدگي به پرونده انتخاب کردند؟ و حتي با وجود مخالفت من با انتخاب شما باز هم اين کميته را به شما سپردند؟ پاسخ بسيار ساده است؛ "والکه" نمي توانست روي "سولسر"، مسئول کميته‌ي اخلاقي فيفا نفوذي داشته باشد و حرفش را به او ديکته کند. در حالي که تو آماده بودي که پاي هر دستور و حکمي که به تو ابلاغ مي شود را مهر کني.

بن همام رونوشتي از اين نامه را به اعضاي آفريقايي و کشورهاي حوزه درياي کارائيب که در کميته‌ي رسيدگي به پرونده‌اش نقش داشتند، ارسال کرد.

نکته جالب توجه اين است که بن همام اين نامه را روي سربرگ کنفدراسيون فوتبال آسيا نوشته و در پايان اين نامه را به عنوان " محمد بن همام رئيس کنفدراسيون فوتبال آسيا" امضا کرده است!


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.